У Чортківському училищі відкрили нову спеціальність – ЗБАРАЗЬКЕ ІНФОРМАЦІЙНЕ БЮРО

У Чортківському училищі відкрили нову спеціальність

На базі Чортківського вищого професійного училища з нового навчального року відкривається ще одна спеціальність. Тепер у навчальному закладі будуть готувати монтажників санітарно-технічних систем та устаткування. Урочисте відкриття навчального центру з необхідним для практичних занять устаткуванням відбулося 9 червня.

Про це пише сайт Чортківське Інформаційне Бюро з посиланням на Тернопільську ОДА.

Як підкреслив під час заходу Степан Барна, політика обласної адміністрації в галузі освіти має дві пріоритетних складових: це якість надання освітніх послуг та трудова зайнятість випускників.

«З огляду на це професійно-технічна освіта в Тернопільській області буде функціонувати доти, доки буде запит на спеціалістів, яких готують наші заклади, доки послуги випускників будуть котуватися на ринку праці. Нам сьогодні потрібні ті, хто будуть працювати на полі, з верстатом, хто відбудовуватиме військові частини, хто встановлюватиме енергозберігаюче обладнання тощо – ті, хто підніматиме економіку краю. Я глибоко переконаний, що навчальні заклади Тернопільщини спроможні підготувати висококласних фахівців, а рівень отриманих знань і навичок у свою чергу забезпечить молодим спеціалістам гідний старт для кар’єри», – зазначив Степан Барна. За його словами цього року Тернопільщина забезпечить регіональне замовлення на підготовку щонайменше 1,5 тис учнів ПТУ.

Відкриття нової спеціальності у Чортківському ВПУ відбулося в рамках реалізації пілотного проекту з модернізації підготовки робітників за трьома професіями в 25 професійно-технічних навчальних закладах України (відповідно до Плану пріоритетних дій уряду на 2016 рік, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 27.05.2016 року №418-р – ред.)

За словами директора закладу, Олега Іванілова, спеціальність «монтажник санітарно-технічних систем та устаткування» доволі перспективна і, поки що, єдина в Тернопільській області. Набрати планують близько 30 осіб, наразі документи подали близько десятка абітурієнтів.

«Зарахування відбувається на базі 9 класів за результатами співбесіди, ЗНО здавати не потрібно. Навчання є безкоштовним і студенти отримуватимуть стипендію. Також близько 30 осіб плануємо набрати на цю спеціальність з числа тих, хто закінчив 11 класів – вони навчатимуться рік, – зазначає директор Чортківського ВПУ. – Окрім підготовки молодих фахівців, цей новий навчальний центр дасть змогу здійснювати професійно-технічне навчання, перепідготовку та підвищення кваліфікації дорослого населення».

На створення навчально-практичного центру, модернізацію та оновлення матеріально-технічної бази з державного бюджету виділено 628 тис. гривень. Крім цього, з обласного бюджету додатково заплановано виділити  600 тис. гривень для здійснення ремонтних робіт.

Випускники за спеціальністю «монтажник санітарно-технічних систем та устаткування» займатимуться обслуговуванням котлів та каналізаційних мереж, встановленням опалювальних систем, «теплої підлоги» та іншими видами робіт в рамках все більш активного запровадження в Україні енергозберігаючих технологій.

Довідково:
За понад 30 років діяльності Чортківське училище підготувало більше 7.000 кваліфікованих робітничих кадрів для Тернопільської області. На даний час у ВПУ навчається 582 учні. Готують фахівців за такими спеціальностями:
• тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва; слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування; водій автомобіля категорії «С»;
• опоряджувальник будівельний (штукатур; маляр; лицювальник-плиточник; монтажник гіпсокартонних конструкцій;
• муляр; штукатур; маляр;
• кухар; кондитер;
• кухар, офіціант, бармен;
• оператор з обробки інформації та програмного забезпечення;
• машиніст холодильних установок;
• монтажник санітарно-технічних систем та устаткування (нова).

Джерело:  Чортківське Інформаційне Бюро.

Читайте также:

У столиці заочно судять Януковича, а у Борщові – селян

Агрохолдинг “Мрія” злякався суду

Під час візиту Прем’єра до Тернополя громадськість та селяни поскаржились на рейдерські дії агрохолдингу “Мрія” та бездіяльність правоохоронних органів

Агрохолдинг «Мрія» займається відвертим криміналом

Гриць Драпак висміяв недолугу «Мрію»

ТАКОЖ ПОЧИТАЙТЕ ІНШІ НАДЗВИЧАЙНО ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

Росіянин змінив стать заради дружини-лесбіянки

Выбран самый красивый мужчина в мире

Самые ужасные эксперименты над людьми

В Колумбии заработал секс-курорт в формате “все включено”

Ученые приблизились к победе над смертельной болезнью

85-летняя модель: “Больше еды люблю только секс!”

Девушку заставили похудеть почти на 100 килограмм

Крупнейший секс-скандал в истории США

Почему мужчины не хотят встречаться с полными женщинами

Назван самый сексуальный холостяк Земли

Как снять головную боль за несколько минут?

Как заработать на “лайках” в Instagram

18-летняя модель продала свою невинность на аукционе за 2,3 миллиона евро

Самые безжалостные дети-убийцы в истории

“Это так ужасно”, – принц Чарльз о браке с принцессой Дианой

Как заработать миллион, весьма необычные способы

Блогеры становятся опаснее ИГИЛа и Гитлера

Leave a comment

Your email address will not be published.


*